آمار بازدیدکنندگان :

تعداد بازدید کنندگان امروز : 206 نفر
کل بازدید امروز : 213
تعداد بازدید کنندگان دیروز : 378 نفر
کل بازدید دیروز : 387
تعداد بازدید کنندگان این ماه : 4144 نفر
کل بازدید این ماه : 4423
حفظ روان و برتر قرآن مجید به روش موضوعی، جزء دوم
دوشنبه ۱۵ دى ۱۳۹۳
0 نظر
5122 بازدید

 

شـناسـه کتاب

عنوان کتاب

 حفظ روان و برتر قرآن به روش موضوعی (جزء دوم )

شابک

0-97-5090-600-978

نام  مؤلف (نویسنده)

مرضیه یزدی

نـاشـر

نشر روز اندیش

تیراژ

1000 نسخه

سال و نوبت چاپ

چاپ اول . 1389

تعداد صفحه

241 ص

مترجم (مترجمین)

-

مـوضـوع اصلی

تفاسیر شیعه - قرن 14 - آشنایی با مفاهیم ، نکات ، اشارات ادبی  ، فلسفی ، عرفانی و تربیتی و اخلاقی آیات جزء دوم قرآن مجید.

مـوضـوعات فـرعی

برخی  از مباحث فرعی : وجه همانندی امام معصوم  با کعبه – راه های عملی  تزکیه- آثار عدم قرائت قرآن- آثار فراوان استرجاع- فال بد و نحوست در بینش قرآن- کتمان نصوص امامت – شیطان ساکت و شیطان ناطق- عینیت عمل در قوس نزول و صعود.

توضیحات

چگونگی دست یابی به حفظ پایدار و برتر قرآن مجید و صرف زمان کمتری جهت حفظ به همراه تدبّر در آیات کریمه ، یافتن نکات و اشارات آیات در کوتاه ترین زمان با استفاده از منابع معتبر و مهم ترین نکته در این  اثر  این است که مفاهیم کامل آیه ذکر نشده است و خود مخاطب با تلاشی که در این راستا که به کمک کارشناسان مذهبی می نماید به مفهوم آیه پی می برد.دو مبحث فال بد و بهداشت ازدواج از دیدگاه نویسنده عنوان شده است. آیه 232  سوره مبارکه با طرحی رنگی ارایه شده است که به نوع خود  در تفاسیر شیعی قرن 14 و حتی قبل از آن  بی نظیر  می باشد. در ص 184 اثر موجود است.

اثر فوق در سیمای قرآن مورخ 2/2/1392 معرفی شده است و شبکه آموزش مورخه 23/4/1393 برنامه­ی صبحی دیگر. جهت تاییدیه این مطلب به سایت Marziiehyazdi . Ir مراجعه فرمایید.

 

 

بسمه تعالی

معرفی کتاب :

حفظ روان و برتر قرآن مجید به روش موضوعی جزء دوم

سخنی با خوانندگان گرامی کلام روحی و حافظان گرامی قرآن کریم

اگر می خواهید در کمترین زمان و با نازل ترین هزینه ضمن قرائت قرآن مجید آشنایی بیشتری با موضوعات و مفاهیم آیات قرآن مجید در جزء دوم داشته باشید، اگر می خواهید در شمار «تدبرکنندگان» کلام وحی محسوب شوید و از برکات بیکران تدبر در قرآن بهره مند شوید، اگرمی خواهید کلام الهی را با تعمق بیشتری حفظ نمایند.

اما، با توجه به مسئولیت های متعدّد در زندگی و شاید هم خسته گی و کم حوصلگی و ... فرصت مراجعه به تفاسیر قرآن مجید را تاکنون نداشته اید. و  از طرفی با مطالعه ترجمه آیات به مفهوم دقیق آیه پی نمی برید و پاسخگویی به سئوالات متعدد ذهن فعال شما تاکنون فراهم نشده است.

پس بیایید به این اثر که ازتفاسیر شیعی قرن 14 محسوب گردیده و با شیوه ای ابتکاری و تلخیصی موضوعات آیات از تفاسیر و منابع معتبر اسلامی متعدد استخراج گردیده و مورد تأیید علمای حوزه و اساتید دانشگاه نیز واقع شده است، مراجعه ای داشته باشید.

البته مطالعه این اثر به تنهایی پاسخگوی ذهن فعال شما نمی باشد. ولی این کتاب زمینه ارتباط فعال شما را با کارشناسان محترم علوم قرآنی را فراهم می آورد و البته شاید تنها اثر مطالعه این کتاب به قول مرحوم شهید مطهری (ره) [ایجاد اندیشه های تازه ای از موضوعات قرآنی در ذهن است]. تا از این رهگذر اعمال شما نورانی تر گردد  برای علاقمندان شماره(09640) مرکز ملی پاسخگویی به سئوالات مذهبی جوانان نیز جهت ارتباط با کارشناسان علوم قرآنی معرفی می گردد.و اما خصوصیت ویژه این اثر آن است که آیه 221 سوره مبارکه بقره راجع به بهداشت ازدواج و آداب فرزندآوری از دیدگاه اسلام به همراه طرح رنگی ارایه شده است.

و اما پاره ای از نکات مطرح شده در آیات مبارکه جزء دوم  

فال بد در بینش قرآن مجید، سه فرمان اساسی شیطان، مراحل وساوس شیطان، موارد تغییر وصیت، دو صدایی که خداوند دوست ندارد، موانع اجابت دعا، عوامل تأثیر گذار بر جنین، جلوگیری اسلام از وراثت پسندیده، تأثیر روحیات زوجین بر جنین، آداب شیردهی، راه های افزایش شیرمادر و عوامل مؤثر در خوشبختی و بدبختی فرزندان ص 186 و آگاهی از ایام قمر در عقرب هر ماه و ...

به کلیه علاقمندان به معارف علوم قرآنی، حافظان گرامی کلام وحی و پژوهشگران علوم قرآنی مطالعه کتاب توصیه می گردد.

این اثر در مورخه 1392/02/02 نیز از شبکه سیمای قرآن معرفی گردیده است.

 

 

       
         
   
   

   

 

 

 

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر