آمار بازدیدکنندگان :

تعداد بازدید کنندگان امروز : 246 نفر
کل بازدید امروز : 253
تعداد بازدید کنندگان دیروز : 378 نفر
کل بازدید دیروز : 387
تعداد بازدید کنندگان این ماه : 4184 نفر
کل بازدید این ماه : 4463
استفتاآت قرآن ویژه جوانان چاپ سوم
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۳
0 نظر
4696 بازدید

 

 دانلود رایگان "استفتاآت قرآنی"

 

نسخه الکترونیکی PDF 

 

 

شـناسـه کتاب

عنوان کتاب

103 سئوال و جواب فقهی پیرامون قرآن – استفتاآت قرآنی ویژه جوانان همراه با گزیده ای از آداب تلاوت قرآن

شابک

0-4- 91362-964-978

نام  مؤلف (نویسنده)

مرضیه یزدی

نـاشـر

نشر روز اندیش

تیراژ

2000 نسخه

سال و نوبت چاپ

چاپ سوم . 1393

تعداد صفحه

127ص

مترجم (مترجمین)

-

مـوضـوع اصلی

احکام قرآن – استفتاآت قرآنی از مراجع عظام تقلید- فضایل بیکران قرآنی- آداب تلاوت قرآن – تدّبر و تفکر در قرآن، کلید های تدبّر  در قرآن و ....

مـوضـوعات فـرعی

 انس حضرت امام رضا (ع) با قرآن - جوان و آموختن مسایل شرعی - احکام  طهارت مسّ – تماس با اسماء جلاله  با طهارت  از دیدگاه مراجع عظام – تجلّی خدا  در قرآن – ثواب تلاوت قرآن برای جوان- لزوم طهارت جسم و روح به هنگام  تلاوت طهارت چشم و سایر اعضای بدن – مقدار تلاوت روزانه – کلیدهای تدبّر  در قرآن – تلاوت عارفان و تلاوت غافلان – اهمیت داشتن وضو به هنگام تلاوت، امتیاز و ارزش  منازلی که در آن قرآن تلاوت  می شود.

توضیحات

در این اثر ، از منابع معتبر اسلامی احکام تلاوت قرآن آورده شده است. همان گونه حج مناسک دارد. قرآن خواندن نیز دارای آدابی است که در صورت رعایت آن شرایط قبل از تلاوت ، حین تلاوت و حتی بعد از تلاوت ، بر درجات تقرب قاری به ذات الهی افزوده شده و تأثیر معنوی آیات  آیات شریفه بر روح و جسم قاری پایدارتر است و با رعایت این شرایط بهتر می تواند از تأثیرات دنیوی و اخروی قرآن  کریم بهره مند شود. اولین شرط بعد از داشتن اخلاص رعایت طهارت است. که در این اثر طهارت جسم  و روح ، توأمان پرداخته شده است.

 

 

باسمه تعالی

معرفی کتاب : استفتاآت قرآن ویژه جوانان/ مرضیه یزدی

همدان: نشر روز اندیش، چاپ سوم

با توجه به استقبال گسترده جوانان امت اسلامی از محافل و مجالس قرآنی و با مشاهده چهره های مصمم آنان در این جوامع، برآن شدم که این شور و اشتیاق دارای عمق و ارزش بیشتری گردد. و از آنجا که دسترسی سریع به احکام عملی و فقهی قرآن و به عبارتی آداب و احکام تلاوت برای تمامی عزیزان مقدور نمی باشد به منظور بهره مندی بیشتر از فیوضات این کتاب الهی، این مجموعه مزین به 103 سئوال و جواب فقهی پیرامون احکام تلاوت قرآن از دیدگاه مراجع عظام تقلید تدوین شده است و البته گاه دسترسی به دیدگاه تمامی مراجع به سادگی امکان پذیر نبوده است.

و از آنجا که  به فرموده قرآن کریم به هنگام تلاوت این منبع نور بایستی سعی نمود که از آلودگی های جسمی و روحی نیز پاک باشیم. لذا در مباحثی از کتاب به اهمیت داشتن وضو به هنگام تلاوت و طهارت اعضای بدن شامل طهارت چشم، دهان و ... نیز پرداخته شده است.

ثواب تلاوت قرآن برای جوان، مقدار قرائت روزانه، اوقات تلاوت، پاداش مضاعف  کسانی که قرآن را به سخت یاد می گیرند، امتیاز و ارزش منازلی که درآنها قرآن خوانده می شود، احکام طهارت مسّ اسماء جلاله نیز پرداخته شده است. انس حضرت رضا علیه السلام با قرآن و کلیدهای تدبر در قرآن از مباحث پایانی کتاب می باشد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر